Kiedy warto zdecydować się na wynajem autolawety?

Problemy z samochodem mogą zdarzyć się wszędzie. W przypadku gdy usterka jest na tyle duża, że uniemożliwia dalszą jazdę, niezbędne jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy. Czasami jest to także wymagane w celu transportu samochodu. 

Kiedy należy zdecydować się na wynajem autolawety?

Podczas jazdy samochodem zdarzają się czasem sytuacje, gdy niespodziewanie pojawia się problem uniemożliwiający dalszą jazdę. Naprawa samochodu na miejscu nie jest możliwa i wymaga dostarczenia auta do warsztatu samochodowego. Niezbędny jest wtedy wynajem autolawety. Skorzystanie z usług lawety jest również niezbędne wtedy, gdy konieczne jest przetransportowanie samochodu z jednego miejsca na drugie. Jest to wymagane, gdy samochód został sprowadzony zza granicy i nie ma jeszcze odpowiednich dokumentów. Podobnie jest z samochodami zabytkowymi lub wyścigowymi — żeby zapewnić ich bezpieczny transport, należy skorzystać z usług lawety.

Na co zwrócić uwagę podczas wynajmu autolawety?

Jeśli samochód odmawia posłuszeństwa i niezbędne jest skorzystanie z pomocy autolawety, warto wynająć ją z takiego miejsca, które będzie mogło zapewnić również naprawę samochodu, jak np. warsztat samochodowy — Adrian Wensel. Dzięki temu zapewniona jest kompleksowa obsługa, a przez to, że wykonuje ją jedna firma, cały proces trwa krócej. Przy transporcie osoba obsługująca lawetę powinna zadbać o odpowiednie zabezpieczenie samochodu. Warto skorzystać z usług firmy, która cieszy się dobrą opinią wśród klientów. Istotne jest również to, aby warsztat miał doświadczenie w naprawie samochodów różnych marek.

Główną zaletą wypożyczenia autolawety jest fakt, że można ją wykorzystać do własnych celów, jeżeli dokładnie wiesz, kiedy będziesz potrzebował przetransportować inny samochód. Prowadzić tego rodzaju samochód może każdy, kto posiada prawo jazdy kategorii B. Ważne jest, tylko żeby całkowita masa pojazdu (razem z transportowanym samochodem) nie przekroczyła wagi 3.2 t.

Leave a Reply