Rajd Dakar 2021 udany dla Polaków – klasyfikacja końcowa

Jeszcze kilka miesięcy temu wielu miłośników sportów motorowych zastanawiało się, czy uda się rozegrać 43. edycję Rajdu Dakar. Pomimo pandemii, najbardziej ekstremalny rajd terenowy w historii doszedł do skutku, a z niemałych sukcesów mogą cieszyć się Polscy kierowcy. Choć żadnemu nie udało się sięgnąć po triumf w końcowej klasyfikacji, to i tak mamy wiele powodów do zadowolenia. Jak zatem prezentują się tegoroczne sukcesy polskich zawodników?

Rajd Dakar 2021 – wyrównana życiówka Przygońskiego

Jakub Przygoński, który w 2016 roku zamienił motocykl na samochód, z każdym kolejnym startem w Rajdzie Dakar udowadnia, że była to właściwa decyzja. Kuba Przygoński startujący w barwach ORLEN Teamu ukończył tegoroczną rywalizację na czwartym miejscu, tracąc do podium nieco ponad 1,5 godziny. Dla Przygońskiego, którego partnerem był Niemiec Gottschalk, jest to wyrównanie życiowego wyniku sprzed dwóch lat. Warto zaznaczyć, że Przygoński był jedynym zawodnikiem z Polski rywalizującym w kategorii samochodów.

Dakar 2021 – pokaz polskiej siły w kategorii SSV

Co nie udało się Przygońskiemu, stało się dziełem Arona Domżały. Polski kierowca startujący za kierownicą lekkiego samochodu zakończył udział w Dakarze na bardzo wysokim, 3. miejscu. To nie koniec jednak polskich sukcesów w tej kategorii. Tuż za Domżałą, bo na 4. pozycji uplasował się Michał Goczał. Na 8. miejscu natomiast finiszował starszy z braci Goczałów, Marek. Imprezę wygrał Chilijczyk, Francisco Lopez Contardo.

Zobacz także: https://apem.com.pl/dakar-2021-jak-poszlo-polskim-kierowcom/

Rajd Dakar 2021 – polscy motocykliści bez błysku

Polscy kierowcy rywalizujący wśród motocyklistów nie odnieśli większych sukcesów – najlepszy z nich, Konrad Dąbrowski, dojechał do mety z 28. wynikiem. Pozostałym polskim kierowcom nie udało się ukończył rajdu. Adam Tomiczek wskutek wypadku musiał pożegnać się z marzeniami o dobrym występie w Dakar 2021 już na 5. etapie. Trzeci z Polaków, Maciej Giemza doznał poważnego uszkodzenia barku i stopy na początku 9. etapu, co uniemożliwiło mu kontynuowanie udziału w najsłynniejszym rajdzie na świecie. W końcowej klasyfikacji motocykli triumfował Argentyńczyk Kevin Benavides.

Quady w Dakarze 2021 – sukces Kamila Wiśniewskiego

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Kamil Wiśniewski startujący w kategorii quadów. Polak finiszował na 4. miejscu, czyli najwyższym w jego dotychczasowej karierze. Wiśniewski tym samym nawiązał do wielkich sukcesów Rafała Sonika, który wielokrotnie plasował się w TOP 3 wśród quadowców, w 2015 roku wygrywając nawet całą imprezę. Rajd Dakar 2021 padł łupem Manuela Andujara, niespełna 25-letniego kierowcy z Argentyny.

No Responses to “Rajd Dakar 2021 udany dla Polaków – klasyfikacja końcowa”

Leave a Reply