Kategoria: Aktualności

Alimenty na dziecko – podstawowe zasady

Pomimo że tematyka prawna jest dla wielu osób czarną magią, to w praktyce warto mieć podstawową wiedzę z tej dziedziny. Orientowanie się w zakresie prawa jest przydatne szczególnie wtedy, gdy posiadamy dziecko, lecz z powodu nieoczekiwanych zdarzeń wychowujemy je samodzielnie. W takiej sytuacji powinny przysługiwać nam alimenty na dziecko, które muszą być obligatoryjnie opłacane przez jednego …

Do czego służą taśmy siatkowe?

Siatkowe taśmy stalowe należą do kategorii pasów transportujących powszechnie stosowanych w przemyśle, w branżach spożywczej, drzewnej, samochodowej czy w centrach logistycznych. Od taśm przenośnikowych wykonanych z EPDM, NBR lub PVC różnią się jednak nie tylko pod względem tworzywa, z jakiego zostały wyprodukowane. Co warto wiedzieć o taśmach siatkowych?

Czym jest dach ekstensywny?

Dach ekstensywny to przykład jednego z bardzo popularnych w obecnych czasach rozwiązań nawiązujących do potrzeby przysłużenia się naturze i światu, do rozrastającej się filozofii bycia eko i ochrony środowiska. Według założeń tych ideologii powinniśmy starać się wykorzystać każdą daną nam przestrzeń, ale w taki sposób, by nie tylko korzystać, ale też dawać coś w zamian. I właśnie z tą myślą wielu właścicieli domów buduje dachy zielone.

Ile za notariusza? Cennik

Biura notarialne świadczą wiele usług, które mogą być bardzo pomocne dla osób prywatnych i firm. Notariusze są prawnie upoważnieni do wykonywania różnych czynności notarialnych, w tym do bycia świadkami podpisywania aktów i innych dokumentów, składania przysiąg i oświadczeń oraz potwierdzania autentyczności podpisów i dokumentów.