Sanki drewniane składane – dlaczego są tak popularne?

drewniane sanki

Popularność sanek jest wysoka od wielu lat, zwłaszcza w sezonie. Ten prosty pojazd zapewnia możliwość zjeżdżania z wzniesień przysypanych śniegiem, można też go ciągnąć po odśnieżonych z grubsza powierzchniach. Zimą widuje się wielu rodziców wożących swoje pociechy właśnie na sankach. 

Jakie sanki warto wybrać?

Obecnie jednym z bardzo popularnych modeli są sanki drewniane składane. Można zauważyć, że są wybierane z uwagi na łatwe przechowywanie (ale to nie jest oczywiście ich jedyna zaleta). W zimie, gdy często korzysta się z sanek, ich rozmiar nie przeszkadza, ale poza sezonem po prostu leżą więc dobrze gdy zajmują mało miejsca.

Nowoczesne sanki tego typu zapewniają komfort i wygodę użytkowania. Producenci osiągają to dzięki dobremu dopasowywaniu elementów, które można rozłożyć i złożyć. Przechowując złożone sanki można też lepiej zadbać o ich konserwację, więc ogólnie służą dłużej niż zwykłe modele. Element można też łatwo naprawić, jeśli ulegnie uszkodzeniu.

Sanki drewniane z oparciem – w jakim wieku dziecka będą odpowiednie?

Oparcie w sankach ułatwia dziecku siedzenie w prawidłowej pozycji i zabezpiecza je przed wypadnięciem. Nowoczesne sanki drewniane składane z oparciem są solidne i sprawdzą się nawet na długich spacerach podczas dużego zaśnieżenia. Stanowią dobry „pojazd” dla mniejszych i trochę większych użytkowników.

Korzystanie z sanek jest możliwe w przypadku dzieci, które już siedzą, raczej nie praktykuje się wożenia dzieci leżących (chyba, że jest to użyteczne). Najlepiej jednak zabrać dziecko na sanki w wieku pozwalającym na docenienie związanej z tym przyjemności. Przeważnie są to więc kilkulatki.

Dlaczego sanki drewniane są dobrym wyborem?

W produkcji są różne rodzaje sanek – drewniane, parciane, a także z tworzywa czy z metalowymi elementami. Sanki drewniane z oparciem zdają się być jednymi z najczęściej wybieranych. Dzieje się tak z uwagi na ich lekkość i łatwość użytkowania, poza tym na plus można zaliczyć estetykę wykonania, trwałość i możliwość złożenia.

Podsumowując, korzystanie z nowoczesnych sanek jest wygodne i dla rodziców, i dla dzieci. Modele z oparciem pozwalają przewozić w ten sposób nawet maluchy w wieku kilku lat.

Leave a Reply