Zdobywanie wiedzy w internecie

Internet to nie tylko miejsce, gdzie możemy szukać najświeższych informacji, komunikować się za pomocą mediów społecznościowych, czy też szukać czystej rozrywki, lub też pracować. W sieci bowiem możemy także zdobywać wiedzę . I nie mamy tutaj na myśli tylko czegoś tak genialnego jak Wikipedia. W sieci bowiem znajdziemy również wiele stron i blogów prowadzonych przez ekspertów w danej dziedzinie, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą. Natomiast na YouTube znajdziemy mnóstwo kanałów edukacyjny z niemalże każdej dziedziny. Tak więc internet to kopalnia wiedzy o ogromnej skali. Zdobywanie wiedzy w internecie to doskonała szansa dla samouków.

Wikipedia jako źródło wiedzy

Pierwszym miejscem w sieci gdzie znajdziesz ogrom wiedzy, jest niewątpliwie Wikipedia. Oczywiście zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie podważał wiarygodność zawartych tam informacji. Jednak w obecnych czasach królowania fake newsów wydaje się, że Wikipedia jest wręcz ostoją rzetelnej i wnikliwej wiedzy. Zdecydowanie warto korzystać z tego źródła. Znajdziemy tutaj informacje niemalże na każdy temat. Artykuły są zazwyczaj bardzo rozbudowane i mają załączoną bibliografię. To świetny punkt wyjścia do zainicjowania zainteresowania jakimś konkretnym tematem.

Zdobywanie wiedzy w internecie – eksperckie blogi

Warto również poszukać blogów prowadzonych przez ekspertów w danej dziedzinie. Takich stron można znaleźć naprawdę wiele. Ich główną zaletą jest to, że zupełnie za darmo mamy dostęp do specjalistycznej wiedzy. To jest przecież bezcenne. Zdecydowanie warto na bieżąco śledzić nowe wpisy, aby w jak największym stopniu korzystać z zasobów takich blogów.

Kanały edukacyjne na YouTube

Internetowym źródłem wiedzy może być również YouTube. Znajdziemy tutaj mnóstwo ciekawych kanałów edukacyjnych. Wiele z nich zrealizowanych jest niezwykle profesjonalnie. Znajdziemy tutaj filmiki na niemalże każdy temat. Warto subskrybować takie kanały, Jest to bowiem nieocenione źródło darmowej i rzetelnej wiedzy. Również tutaj swoją wiedzą dzielą się zazwyczaj eksperci z danej dziedziny i nagrywają filmiki na naprawdę wysokim poziomie.

Czasopisma online

W sieci znajdziemy również wiele czasopism dostępnych również w wersji papierowej. W internecie możemy wykupić prenumeratę czasopisma branżowego i otrzymywać je regularnie choćby w formie pdf. To spore udogodnienie w dostępie do aktualnej i rzetelnej wiedzy.

Leave a Reply