Wakacje 2021 – top 3 kierunki, na które warto postawić

wakacje 2021Dokąd pojechać na wakacje w 2021 roku? Podobne pytanie zadają sobie tysiące podróżnych, którzy chcą skorzystać z coraz lepszej sytuacji epidemicznej na świecie. Wśród polskich turystów od lat największym zainteresowaniem cieszą się kierunki zagraniczne, które często są gwarancją słonecznej pogody i malowniczych widoków. Ciekawych propozycji nie brakuje, ponieważ biura podróży nieustannie wzbogacają swoje oferty o nowe destynacje. Do jakich krajów warto pojechać na wakacje w 2021 roku? Prezentujemy trzy kierunki, które cieszą się największym zainteresowaniem.

Wakacje 2021 – Grecja

Polacy wprost uwielbiają spędzać urlop na greckich wyspach, którym nie można odmówić wyjątkowego uroku i klimatycznej scenerii. Wakacje w Grecji to dla wielu turystów jeden ze sposobów na spędzenie wyczekiwanego urlopu w niemalże rajskich okolicznościach przyrody. Greckie plaże należą do najbardziej zadbanych na całym kontynencie, a piaszczyste wybrzeże w połączeniu z krystalicznie czystą wodą tworzą pejzaże rodem z pocztówek. Zakynthos, Kreta, Korfu, Mykonos czy Santorini to tylko część z najpopularniejszych greckich kurortów turystycznych, które odwiedzają turyści z całego świata. Ponadto, Grecja to także pyszne i zdrowe jedzenie, gościnni tubylcy i aromatyczne alkohole.

Wakacje 2021 – Turcja

Kraj położony na granicy Europy i Azji, który z każdym rokiem staje się coraz mocniejszym graczem na mapie turystycznej świata. Przy tureckich wybrzeżach powstają kolejne nowoczesne kompleksy hotelowe, które są przyjazne zarówno dorosłym, jak i rodzinom z dziećmi. W Turcji często można liczyć na ciepłą i słoneczną pogodę, również poza szczytem sezonu wakacyjnego. Na atrakcyjność tureckich kurortów niezwykle pozytywnie wpływa obecność licznych zabytków, z którymi często związana jest ciekawa historia. Wakacje w Turcji można więc spędzić w najbardziej ulubiony sposób – zażywając kąpieli słonecznych lub zwiedzając, albo połączyć obie te czynności i cieszyć się aktywnym wypoczynkiem.

Zobacz także: https://przegladsrodmiejski.pl/zakynthos-na-lato-2021-niesamowity-klimat-ktory-musisz-poczuc/

Wakacje 2021 – Bułgaria

Jeden z kierunków turystycznych, który wśród polskich turystów co roku znajduje się na szczycie listy „must visit”. Bułgaria to głównie malownicze wybrzeże Morza Czarnego, ciepła woda i wysokie temperatury sprzyjające kąpielom, zarówno wodnym, jak i słonecznym. W Bułgarii często też można liczyć na znacznie niższe ceny niż w zachodnich mocarstwach turystycznych, a także na miłą atmosferę i przepiękne zabytki. Najpopularniejsze kurorty na terenie Bułgarii to Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg, z którego rzut beretem jest do Nessebaru – klimatycznego miasteczka, którego historia sięga czasów antycznych.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.traveligo.pl/.

Leave a Reply