Prawidłowy montaż paneli fotowoltaicznych

fotowoltaikaPanele fotowoltaiczne szturmem podbijają rynek i z powodzeniem wpisują się zarówno w potrzeby inwestorów prywatnych, jak i komercyjnych. Widać je nie tylko na dachach czy też elewacjach budynków w miastach, ale także mniejszych miejscowościach, jak również wsiach. Z roku na rok trend ten przybiera na sile i niewiele wskazuje na to, że ma się on zmienić. Pamiętajmy jednak o tym, że ich prawidłowe działanie, a więc maksymalną produkcję energii elektrycznej, a co za tym idzie także zmniejszenie emisji szkodliwego dla życia i zdrowia CO2 warunkuje ich prawidłowy montaż. O czym należy pamiętać, aby taki właśnie on był. Jakie aspekty wziąć pod uwagę? Podpowiadamy.

Na pierwszym miejscu – jakość paneli fotowoltaicznych

Najważniejszym aspektem, jaki powinniśmy brać na drodze wyboru odpowiednich paneli fotowoltaicznych, które wpiszą się w nasze oczekiwania, a tym samym – będą w stanie wyprodukować wiele energii elektrycznej przy zachowaniu maksymalnej żywotności, będzie to wybór odpowiedniego producenta. Dobrej klasy firma potrafi wpisać się w oczekiwania inwestora – zarówno prywatnego, jak i komercyjnego. Z powodzeniem będzie potrafiła wyprodukować moduły, które spełnią swoją rolę zarówno na budynkach czy też elewacjach domów prywatnych, jak również tych użyteczności publicznej. Nie bez znaczenia, bez względu na to na jaką inwestycję zostaną przeznaczone jest to, aby charakteryzowały się one możliwie jak największą mocą, jak również trwałością. Takie działanie sprawi, że będą mogły posłużyć przez wiele lat. Kolejna ważna kwestia, to także zastosowanie w nich najnowszych rozwiązań technologicznych. Jedną z firm, która wpisuje się we wszystkie te założenia jest Hymon Fotowoltaika Sp z o.o. Tamtejsi pracownicy zapewniają fachowe doradztwo na każdym etapie realizowania inwestycji nie pozostawiając żadnego pytania bez odpowiedzi. Firma jest obecna na rynku od wielu lat i wpisuje się w oczekiwania zarówno inwestorów prywatnych, jak i komercyjnych.

Zobacz także: https://przegladsrodmiejski.pl/czym-charakteryzuja-sie-panele-fotowoltaiczne/

Jak zamontować panele fotowoltaiczne?

Na drodze do prawidłowego montażu paneli fotowoltaicznych, w tym także takich jak te https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-opolskie/ stoi ich prawidłowe ustawienie. W praktyce oznacza to, że każdy z modułów musi charakteryzować się maksymalną wydajnością, a takiej nie osiągniemy nie biorąc pod uwagę właśnie tego ważnego czynnika. Aby wytwarzać jak najwięcej energii, a co za tym idzie, doprowadzić do znacznego zmniejszenia rachunków za prąd należy najlepiej postawić na ekspozycję południową. Jeśli chodzi o kąt nachylenia, to także ma ogromne znaczenie, mówimy tu o przedziale między 30., a 40. stopni. Moduły z powodzeniem można także ustawić zarówno na południowy wschód albo też na zachód, natomiast niewskazana jest ekspozycja wschodnia, albo zachodnia, bo wtedy trzeba liczyć się z mniejszą wydajnością. W przypadku kąta nachylenia mówimy o przedziale 25-55 stopni.

W przypadku montażu paneli fotowoltaicznych, w tym także takich jak te https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/ to bardzo ważny jest także aspekt pod tytułem wydajność. Aby taka zaistniała w maksymalnym stopniu należy wziąć pod uwagę położenie domu względem kardynalnych kierunków. Jeśli dom jest w ekspozycji na półkuli północnej, to ustawiamy system skierowany na południe. Kiedy jednak na południowej, to analogicznie na północ. Ważne jest także to, aby wziąć pod uwagę kąt nachylenia dachu. Gdzie montować panele? Można to zrobić na dachu, na elewacji i przy odpowiedniej konstrukcji wspierającej, także na gruncie.

No Responses to “Prawidłowy montaż paneli fotowoltaicznych”

Leave a Reply