Jakich błędów unikać przy kupowaniu placu zabaw dla dziecka?

plac zabawKupowanie drewnianego placu zabaw, który stanie w przydomowym ogrodzie wcale nie musi być najłatwiejszą rzeczą. Warto zwracać uwagę na wiele czynników, które są ważne, a które wpływają na bezpośrednio komfort użytkowania. Rodzaj drewna, jakość impregnacji, jakość elementów łączeniowych i wyposażenia, a także stabilność konstrukcji. To tylko niektóre aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę.

Plac zabaw dla dzieci, zdecydowanie jest to wyposażenie, które sprawia, że podnosimy atrakcyjność działki i mamy szansę na to, aby nasze pociechy spędzały maksymalną ilość czasu na dworze, bawiąc się, biegając, skacząc – bez komputera czy telefonu.

Jeżeli tylko posiadamy kawałek terenu, który możemy dodatkowo zagospodarować, inwestycja w taki plac zabaw bardzo szybko nam się zwróci. Warto pamiętać o tym, że jest to wyposażenie, którego możemy używać praktycznie przez cały rok. Dzieci mają więc szansę na to, że również zimą nie będą musiały szukać miejskiego placu zabaw. Dobrą i ciekawą ofertę ma producent https://woodlit.pl/

Kupowanie, bo tanie

Plac zabaw jest produktem, który będzie bardzo intensywnie użytkowany przez dzieci, dlatego kupowanie najtańszych modeli, które od razu wzbudzają nasze mieszane uczucia, jest bardzo poważnym błędem. Rażąco niska cena to wypadkowa stosowania kiepskiego drewna, elementów wyposażenia.

Zobacz także: https://www.przepiekna.pl/nieuzytek-w-ogrodzie-jak-mozna-go-zagospodarowac-na-potrzeby-dzieci/

Plac za duży, albo zbyt mały

Model, który wybierzemy powinien być przede wszystkim dopasowany do terenu, który posiadamy i który użytkujemy. Błędem jest kupowanie zbyt małego placu, który nie będzie posiadał odpowiedniej ilości atrakcji, a także zbyt dużego, który sprawi, że komunikacja na działce będzie utrudniona i nie będziemy mogli wstawić chociażby mebli ogrodowych, grilla czy innego wyposażenia dla dzieci, np. basenu, trampoliny.

Mała ilość atrakcji i ich niedopasowanie do wieku dzieci

Plac zabaw musi być przede wszystkim funkcjonalny i wyposażony w rozwiązania, które zapewnią dzieciom atrakcje. Huśtawka, gniazdo, zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, liny czy elementy manipulacyjne – to wszystko ma ogromne znaczenie i zwiększa komfort zabawy. Niestety bardzo często rodzice kupują wyposażenie, które na przykład nie jest adekwatne do wieku dziecka, albo do wzrostu przez co utrudnia zabawę.

Podsumowując – kupując plac zabaw przede wszystkim warto dokładnie przemyśleć sprawę, dobrać odpowiedni model, a wcześniej określić potrzeby dziecka.

Leave a Reply