Jak wybrać praktyczny i komfortowy laktator?

laktator madela

Przygotowania do powitania maluszka na świecie z pewnością zajmują przyszłym rodzicom dużo czasu, szczególnie, kiedy do rozwiązania zostało już niewiele czasu. Wyprawka dla maluszka do szpitala i w domu gotowa, czeka na dzieciaczka, a kiedy maluszek już jest na świecie, pierwsze co tak naprawdę potrzebuje, to matczyny uścisk i mleko swojej ukochanej mamy, która już od pierwszych chwil jego życia dba o wszystko czego potrzebuje.

Karmienie piersią to najlepsze co może dać maluszkowi mama, zaspokaja jego jedną z głównych potrzeb i niezwykle zbliża dziecko do matki. Ta więź wytworzona już na początku życia dziecka, związuje je na zawsze z mamą, która wiąż przez lata dorastania dziecka przy nim jest-oboje to czują. Chociaż początki karmienia piersią nieraz nie należą do łatwych, z pomocą może przyjść laktator, który pozytywnie wpłynie na sposób i jakość karmienia dziecka. Laktator spełnia swoje zadanie dla dziecka, któremu przy jego zastosowaniu nie brakuje pokarmu, ale również odciąża matkę. Profesjonalny laktator przydaje się w sytuacji, kiedy naturalne karmienie noworodka nie jest możliwe, często z przyczyn niezależnych lub w trudnej dla matki sytuacji.

Korzystanie z laktatora może się wydawać dla świeżo upieczonej mamy czymś trudnym, szczególnie w pierwszych dniach po porodzie, kiedy mechanizmy rozpoczęcia laktacji zostały uruchomione, sutki są podrażnione, a dziecko ma trudności z chwytaniem brodawki. W tej sytuacji pomóc może Medela Symphony, który jest przeznaczony w pierwszych dniach i miesiącach karmienia. Na początku odciągania może być trudno i mleka niewiele, jednak organizm w tym czasie przyzwyczaja się do laktacji i produkcji mleka. Z czasem pokarmu pojawi się więcej i odciąganie laktatorem stanie się bardziej komfortowe niż w tych pierwszych dniach.

Świetnie sprawdza się z kolei laktator podwójny Medela laktator elektryczny Swing, dzięki któremu mama może odciągać pokarm jednocześnie z dwóch piersi. Dzięki temu produkcja pokarmu przebiega równomiernie i w ten sposób pokarm spływa równomiernie. Do tego sposobu odciągania pokarmu pomocny może się okazać gorset Medela Easy Expression, dzięki któremu odciąganie pokarmu staje się jeszcze łatwiejsze, bez udziału rąk. Dzięki temu rozwiązaniu można wykonywać różne czynności w trakcie odciągania pokarmu. Jest to idealne rozwiązanie dla zapracowanych mam, które bardzo cenią swój czas, szczególnie kiedy poświęcają go innym domownikom.

Produkty Medela są tak skonstruowane, żeby w sposób idealny odwzorowywały sposób ssania piersi przez niemowlę. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu w pełni są zaspokajane potrzeby niemowlęcia, wtedy kiedy mama nie może.

Leave a Reply