Darmowe pożyczki online

Pożyczki dostępne w internecie są dziś jednym z najpopularniejszych sposobów na szybkie zdobycie kapitału. Konkurują one na rynku z kredytami gotówkowymi udzielanymi przez banki. Mają jednak nad nimi jedną niepodważalną zaletę. Jest to łatwość ich uzyskania. O ile uzyskanie kredytu wiąże się często ze spełnieniem szeregu wymogów, o tyle otrzymanie pożyczki jest już dużo prostsze i szerzej dostępne. Jednak za taką dostępność zapłacimy w postaci dużo większego oprocentowania. Na to także jest sposób. Możemy bowiem skorzystać z oferty na darmową pożyczkę online. Na jakiej zasadzie są one udzielane? Co trzeba zrobić, aby ją uzyskać?

Jak otrzymać darmową pożyczkę online?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że darmowe pożyczki przeznaczone są dla klientów, którzy pierwszy raz wnioskują o pożyczkę w danej firmie. Jest to niejako forma zachęty lub bonusu dla nowych klientów. Jeśli kiedyś ś się już o udzielenie pożyczki i podaliśmy swoje dane osobowe, to najprawdopodobniej nie będziemy już mogli skorzystać z promocyjnej, darmowej pożyczki.

Jeśli jednak jesteśmy nowymi klientami danej firmy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby z takiej promocji skorzystać. Wymagania nie są zbyt wygórowane. Musimy podać swoje dane osobowe oraz zadeklarować źródło i wysokość dochodu. Najczęściej firma pożyczkowa nie będzie weryfikowała informacji o zatrudnieniu i dochodach. Może nas za to sprawdzić w różnego rodzaju bazach oceniających naszą zdolność kredytową takich jak BIK czy KRD. Jeżeli mieliśmy w przeszłości problemy ze spłatą kredytów i zostało to uwzględnione w owych bazach, to w niektórych firmach pożyczkowych możemy mieć problemy z uzyskaniem gotówki.

Jeśli pozytywnie przejdziemy weryfikacje w BIK i KRD to będziemy jedynie musieli potwierdzić naszą tożsamość, wysyłając przelew weryfikacyjny z konta bankowego założonego na takie dane osobowe, jakie podaliśmy we wniosku. Przelew taki najczęściej opiewa na sumę 1 grosza, który i tak jest po wszystkim zwracany.

Darmowe pożyczki – na co należy uważać?

Wybierając konkretną promocyjną ofertę pożyczkową, powinniśmy sprawdzić wiarygodność firmy jej udzielającej. Pomocne mogą się okazać w tym przypadku opinie i recenzje w internecie. Jeśli już wybierzemy ofertę, wyślemy wniosek i otrzymamy pożyczkę, powinniśmy bezwzględnie pilnować ustalonego terminu spłaty. Warto nawet spłacić ją kilka dni przed terminem, aby uniknąć różnicy czasowej związanej z księgowaniem przelewów. Każde, nawet najdrobniejsze opóźnienie w spłacie może nas bowiem słono kosztować.

Leave a Reply