Pielęgnacja skóry po opalaniu – co wybrać?

Lato to doskonała okazja, aby nadać swojej skórze zdrowej opalenizny. Kąpielom słonecznym powinna towarzyszyć odpowiednia profilaktyka i ochrona przed nadmierną ekspozycją na szkodliwe promieniowanie UV, jednak równie ważna jest pielęgnacja skóry po opalaniu. Aby nasze ciało mogło zachować zdrowy i promienny wygląd, warto stosować się do kilku prostych zasad, dzięki którym nasza skóra zachowa opaleniznę na dłużej. Zatem co stosować po opalaniu?

Pielęgnacja skóry po opalaniu: oczyszczanie

Pierwszym krokiem w drodze do pięknej i nawilżonej skóry po opalaniu jest pozbycie się z jej powierzchni wszelkich zalegających na niej zanieczyszczeń. Piasek, sól morska, pozostałości po kremach z filtrem czy olejkach do opalania to tylko niektóre czynniki, które mogą zaburzyć naturalną równowagę skóry obciążonej długotrwałą ekspozycją na słońce. Zmycie ze skóry brudu i resztek kosmetyków pozwala przygotować ją do dalszej części pielęgnacji – oczyszczona skóra lepiej wchłania kosmetyki.

Pielęgnacja skóry po opalaniu: co na poparzenia?

Osoby o jasnej karnacji przy pierwszych próbach opalania są najbardziej narażone na występowanie poparzeń słonecznych, które mogą przerodzić się w poważniejsze problemy dermatologiczne. Jeśli jednak krem z filtrem UV nie poradził sobie z ochroną skóry przed palącym słońcem, pozostaje niwelowanie bolesnych skutków opalania. Przy niewielkich podrażnieniach skóry wystarczy kojące mleczko po opalaniu – warto, by miało lekką konsystencję ułatwiającą bezbolesną aplikację produktu na skórę, a także zawierało substancje o działaniu przeciwzapalnym takie jak wyciąg z aloesu czy wody termalne. W skrajnych przypadkach warto kupić produkt na bazie panthenolu, który przyspieszy regenerację poparzonej skóry.

Zobacz także: https://przegladsrodmiejski.pl/mgielka-do-ciala-idealna-na-letnie-upaly/

Pielęgnacja skóry po opalaniu: nawilżenie

Skóra po opalaniu wymaga kompleksowego nawilżenia i odbudowy naturalnego płaszcza lipidowego, dlatego po kąpieli słonecznej nie można zapomnieć o zastosowaniu kosmetyków pomagających przywrócić skórze zdrowy wygląd, a także przedłużyć trwałość opalenizny. Dobrze sprawdzą się kremy i balsamy na bazie alantoiny, gliceryny czy witaminy z grupy A, C i E, które przyczyniają się do zahamowania procesów starzenia się skóry.

Pielęgnacja skóry po opalaniu: gdzie szukać kosmetyków?

Jeszcze kilkanaście lat temu na rynku próżno było szukać profesjonalnych kosmetyków przeznaczonych do skóry po opalaniu. Obecnie mamy ogromny wybór produktów z różnych półek cenowych, które dostępne są od ręki w aptekach, supermarketach czy drogeriach, które znajdziemy w Złotych Tarasach. Najlepsze centrum handlowe w Warszawie to idealne miejsce do uzupełnienia swoich zapasów kosmetycznych, nie tylko jeśli chodzi o kremy z filtrem czy balsamy po opalaniu. W drogeriach możemy z łatwością wyposażyć swoją kosmetyczkę podróżną we wszelkie niezbędne produkty, ale w nieco mniejszych, kompaktowych opakowaniach. Zakupy w Złotych Tarasach mogą być znacznie bardziej owocne, zwłaszcza jeśli przygotowujemy się do wakacyjnego wyjazdu z całą rodziną – jako największa galeria handlowa w Warszawie Centralnej posiada bogatą ofertę odzieżową, obuwniczą czy galanteryjną, co bardzo przydaje się podczas ostatnich przygotowań do urlopu nad morzem czy w górach. Złote Tarasy to również miejsce, gdzie można dobrze zjeść i zrelaksować się w otoczeniu nowoczesnej architektury użytkowej.

Leave a Reply