To warto wiedzieć o Robercie Lewandowskim!

polski pilkarz

Trudno jest wskazać osobę, która przynajmniej raz w swoim życiu nie słyszała o postaci Roberta Lewandowskiego. Ten wybitny, polski piłkarz zasłynął ze swojego niebanalnego podejścia do świata sportu, a przy tym zdaje się pozostawiać niezwykle serdecznym i ciepłym mężczyzną. Co jeszcze warto wiedzieć o Robercie Lewandowskim? Odpowiedź na to pytanie w artykule poniżej.

Życie rodzinne Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski urodził się latem roku 1988 w Warszawie, w rodzinie o głębokim zamiłowaniu do sportu. Jego ojciec, który odegrał kluczową rolę w jego życiu, pasjonował się judo i piłką nożną, co często wspominał w wywiadach. Matka natomiast była aktywną zawodniczką siatkówki i pełniła funkcję wiceprezeski w lokalnym klubie piłkarskim, później stając się nauczycielką wychowania fizycznego. To nie dziwi, że już od dzieciństwa Robert uwielbiał sport i poświęcał każdą wolną chwilę na aktywność fizyczną.

Jednym z ciekawostek z jego młodości jest fakt, że miał pseudonim “Bobek”, który prawdopodobnie wywodził się od jego niskiego wzrostu w dzieciństwie oraz od angielskiego odpowiednika jego imienia, czyli “Bobby”. Sam Robert przyznał w wywiadzie, że jego ojciec celowo nadał mu imię Robert, ponieważ od początku przewidywał dla niego wielką międzynarodową karierę i chciał, aby jego imię było łatwe do zapamiętania i wymówienia przez ludzi z całego świata. Ma on także starszą siostrę Milenę.

Jak wyglądały sportowe początki Roberta Lewandowskiego?

Karierę klubową Lewandowski rozpoczął w wieku dziewięciu lat, dołączając do drużyny Varsovii Warszawa, w której grał przez siedem lat. Nie został jednak powołany do kadr Mazowsza z powodu swojego niskiego wzrostu i szczupłej budowy ciała. Mimo tych trudności, Robert nie rezygnował i ciężko trenował różne dyscypliny, co ostatecznie zaowocowało jego przyjęciem do młodzieżowego zespołu Legii Warszawa, znanego jako Delta Warszawa.

W 2005 roku jego ojciec odszedł, a Robert został zawodnikiem Legii. Następnie grał w klubach Znicz Pruszków i Lech Poznań, gdzie rozwijał swoje umiejętności, stając się cenionym piłkarzem. Z kolei pod koniec 2008 roku tygodnik “Piłka Nożna” uhonorował go tytułem największego odkrycia roku w Polsce. W kolejnych latach zdobył SuperPuchar Polski i tytuł króla strzelców Ekstraklasy.

Obecnie Lewandowski jest jednym z najskuteczniejszych zawodników reprezentacji Polski oraz hiszpańskiego klubu FC Barcelona. Niejedne zakłady sportowe opierają się właśnie na liderze kadry.

Leave a Reply