Jak skutecznie i efektownie wycinać blachy bez straty materiału?

Zapotrzebowanie na usługi CNC, w tym cięcie laserowe blach z roku na rok rośnie, głównie ze względu na bardzo dobrą sytuację gospodarczą, a także zapotrzebowanie rynku, który trzeba przyznać jest różnorodny. Oryginalne, różnorodne kształty można bez żadnego problemu wycinać właśnie przy pomocy specjalnego lasera. Jakie ta technologia niesie korzyści?

Blacha to niezwykle wdzięczny i praktyczny materiał, który znajduje zastosowanie nie tylko w budownictwie, ale również w wielu innych gałęziach przemysłu, jak motoryzacja, energetyka, produkcja, rolnictwo, przemysł ciężki. To właśnie ona wykorzystywana jest między innymi do produkcji różnego rodzaju elementów maszyn, obudowy, elementów karoserii, części zamiennych, bardzo często specjalistycznych. Stąd nic dziwnego, że musi być często poddawana specjalistycznej obróbce. Tu z pomocą przychodzi technologia CNC. Dzięki niej możliwe jest na przykład wycinanie laserem.

Na czym polega wycinanie laserem?

Obecnie mamy możliwość, aby dzięki specjalnym laserom oraz przygotowanej automatyce sterującej poddawać blachę praktycznie dowolnej obróbce. Jedną z możliwych metod jest cięcie laserem. Praca odbywa się z wykorzystaniem specjalnie przygotowanego urządzenia, które przy pomocy sinej wiązki może ciąć praktycznie dowolną blachę, jak również wycinać kształty – nie tylko po linii prostej, ale dowolne.

Zobacz także: https://interactiv.pl/jakie-sa-glowne-zalety-ciecia-materialow-laserem/

Niezwykle ważne jest to, że laser wycina w sposób bardzo precyzyjny, nie musimy się więc obawiać, że będą występować różnego rodzaju niedoróbki, np. poszarpane i nierówne krawędzie, zmiana kolorystyki blachy lub jej parametrów technicznych. To niezwykle ważne w sytuacji, gdy bardzo mocno zależy nam na efekcie dekoracyjnym lub w sytuacji, gdy konieczne jest bardzo dokładne odwzorowanie wymiarów.

Jakie inne zalety cięcia laserowego możemy wymienić?

Zalet wynikających z cięcia laserowego jest bardzo dużo. Firmy, które zlecają tego rodzaju usługi mogą być przede wszystkim pewne tego, że w maksymalnym stopniu wykorzystamy arkusze blachy, które służą jako materiał. CNC, cięcie laserem to technologia niezwykle wydajna i oszczędzająca materiał. Minimalny odpad sprawia, że po prostu oszczędzamy pieniądze. W przypadku hurtowego zamawiania elementów czy części oszczędność materiału może przynieść realne korzyści finansowe. To niezwykły plus i praktyczny wymiar.

No Responses to “Jak skutecznie i efektownie wycinać blachy bez straty materiału?”

Leave a Reply