Czy oczyszczacze powietrza eliminują smog?

czyste powietrzeSmog zmora naszych czasów, który już od października do początków maja, gości na stałe w naszym krajobrazie. Polska zajmuje niechlubne miejsce w czołówce najbardziej zanieczyszczonych państw w Unii Europejskiej. Problem nasila się szczególnie w sezonie grzewczym.

Co wiemy na temat smogu i jak wpływa na nasz organizm?

Czym jest smog?

Smog to najprościej mówiąc zjawisko atmosferyczne, które powstaje podczas mieszania się powietrza z dymem i spalinami, szczególnie przy bezwietrznej pogodzie oraz zwiększonej wilgotności. To zjawisko charakterystyczne, jest dla obszarów miejskich, jednak obecnie problem dotyczy w dużej mierze również obszarów wiejskich. Rozwijający się przemysł oraz wieloletnie zaniedbania w kwestii troski o środowisko i jakość powietrza sprawiły, że smog stał się bardzo kłopotliwy. To, że smog jest obecny, to jedno, ale to, jak negatywny wpływ ma na nasz organizm, to druga znacznie poważniejsza sprawa.

Czym grozi wdychanie smogu?

  • Przyczynia się do różnego rodzaju dolegliwości układu oddechowego, jak: zapalenie płuc, astma, czy zakażenie, chroniczny kaszel, zapalenie oskrzeli, czy niewydolność płuc.

  • Wpływa na wzrost zachorowań na różnego rodzaju alergie.

  • Negatywnie oddziałuje na jakość snu, zasypianie oraz ogólną koncentrację.

  • Obniża kondycję skóry, włosów i paznokci.

Całkowita eliminacja smogu, nie jest prosta, szczególnie w kraju, w którym energia z węgla jest na pierwszym miejscu. Jak zatem zatroszczyć się o to czym oddychamy i czy to w ogóle możliwe? Najprostszym i co najważniejsze najskuteczniejszym sposobem jest zaopatrzenie się w dobrej jakości oczyszczacz powietrza, jak np. Sharp KC-A50EUW oczyszczacz japońskiego producenta.

Oczyszczacz goodair- jak, gdzie i po co kupić dobrej klasy oczyszczacz powietrza?

Zacznijmy od najważniejszej kwestii, jakie są główne zalety z posiadania oczyszczacza powietrza?

Czyste powietrze pozbawione zanieczyszczeń

Oczyszczacz goodair, a szczególnie te sprawdzonych producentów, będą w stanie wyeliminować z powietrza groźne pyły zawieszone pochodzące ze smogu, ale także roztocza, kurz, alergeny, czy nawet wirusy i bakterie.

Lepsze samopoczucie

Dzięki eliminacji zanieczyszczeń, możemy w końcu odetchnąć pełną piersią we własny domu, co z kolei pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie i koncentrację, dlatego też skuteczny oczyszczacz goodair polecany jest nie tylko do prywatnych domów, ale również do pomieszczeń biurowych.

Dodatkowe nawilżenie

Na rynku znajdziemy również modele, które oprócz oczyszczania, posiadają funkcję nawilżania, jak np. Sharp KC-A50EUW oczyszczacz z funkcją nawilżania. Dzięki temu zyskujemy 2 w 1, jedno urządzenie, czyli oszczędności nie tylko pieniędzy, ale również miejsca.

Pomocnik w walce z alergenami i chorobami układu oddechowego

Urządzenia, takie jak Sharp KC-A50EUW oczyszczacz, to skuteczna broń w walce z alergenami, jeśli cierpimy na alergie, to doskonałe wyjście i ulga również podczas zwiększonego pylenia. Oczyszczacz powietrza, który dodatkowo je nawilża, wspomaga także, w chorobach układu oddechowego. Doskonale sprawdza się zarówno w pokoju dziennym, sypialni, jak również pokoju dziecięcym.

Znając już zalety korzystania z urządzeń filtrujących powietrze, warto wybrać również najlepszego sprzedawcę sprzętu z segmentu systemów filtrujących. W oczyszczacze goodair, znajdziemy wielu producentów, urządzenia, które z łatwością dopasujemy do naszych oczekiwań i wymagań, również te z funkcją nawilżania jak, Sharp KC-A50EUW oczyszczacz. Sprawdzony sprzedawca, to najwyższy stopień zadowolenia z produktu, który przecież kupujemy na wiele lat.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Leave a Reply