Wakacje coraz bliżej, więc wiele kobiet przygotowuje swoje ciało do opalania. Słoneczne dni sprawiają, że skóra nabiera blasku i zdrowego, lekkiego zarumienionego koloru. Zanim jednak przystąpisz do opalania, koniecznie dowiedź się o kilku zasadach, o których nie możesz zapomnieć podczas kąpieli słonecznej. Dzięki nim zadbasz nie tylko o to, by opalenizna była zdrowia i równomierna, ale również o to, by w trakcie opalania nie doszło do oparzenia, czy udaru. Przekonaj się więc, jak przygotować się na kąpiel słoneczną i jakich zasad należy przestrzegać, by była ona w pełni bezpieczna.
Kąpiel słoneczna powinna trwać nie więcej niż godzinę
Opalanie jest bezpieczne i zdrowie, tylko wtedy, gdy trwa nie więcej niż godzinę dziennie. W tym czasie skóra zarumieni się, ale nie powinno dość do jej oparzenia. Przebywanie na słońcu dłużej niż przez godzinę może być bardzo szkodliwe dla organizmu, a co więcej negatywnie wpłynie na kondycję skóry.
Rób sobie półgodzinne przerwy podczas opalania
Mimo tego, że zdrowie opalanie na słońcu może trwać godzinę, to nadal należy robić sobie przerwy. Na słońcu bez żadnej przerwy można przebywać przez pół godziny. Po tym czasie najlepiej schować się w miejsce zacienione i z wentylacją, by ciało mogło się nieco schłodzić i odpocząć od upału.
Zmieniaj stronę ciała, by kąpiel słoneczna była skuteczna
Nie kładź się jedynie na jednej stronie, ponieważ opalenizna nie będzie równomierna. Co półgodziny zmieniaj stronę ciała, tak, by raz leżeć na plecach, a raz na brzuchu. Koniecznie sprawdź również, czy na Twoje ciało nie pada cień, ponieważ może ono sprawić, że na skórze pojawiają się dziwne i nieestetyczne blade plamy.
Zasłaniaj twarz w trakcie opalania
Głowa i twarz powinny być zawsze osłaniane przed słońcem. Dlatego pamiętaj, by w trakcie opalania mieć na głowie kapelusz lub czapkę z daszkiem. W ten sposób głowa się nie grzeje, a to zmniejsza ryzyko udaru.
Zawsze miej przy sobie wodę
Niezbędnym elementem, który jest Ci potrzeby przy każdej kąpieli słonecznej, jest woda lub napoje schłodzone. Musisz nawadniać organizm, by nie doszło do odwodnienia i osłabienia ustroju. Ciało, które nagrzewa się pod słońcem zaczyna się pocić, a przez to w ustroju odnotowuje się spadek płynów. Należy je stale uzupełniać, by unormować ilość elektrolitów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.
Warto również pamiętać, by mieć przy sobie krem z filtrem i olejek do opalania. Krem należy nałożyć na twarz, by osłaniać ją przed działaniem promieni słonecznych, a olejek, potrzebny jest do zwiększenia efektywności opalania.